Dev kruvaziyer Marmaris’e demir attı    

Kenan GÜRBÜZ

Muğla’nın Marmaris ilçesine “Seven Seas Voyager” adlı kruvaziyer sezonun ilk yolcularını getirdi. Bahamalar bayraklı lüks kruvaziyer, Marmaris Cruise Port’un büyük iskelesine yanaştırıldı.

Yunan adalarını ziyaretinin ardından rotasını ilk olarak Kuşadası’na çeviren 206 metre uzunluğundaki kruvaziyerde ABD’li 688 yolcu ile 447 personel bulunduğu belirtildi.

4 GEMİ GELDİ

Güney Ege Turistik Otelciler Birliği (GETOB) Başkan Yardımcısı Murat Tugay, gelen geminin sezonun 4’üncü Büyük Kruvaziyer Gemisi olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Sezona güzel başladık. Gümrük işlemlerinin ardından gemiden ayrılan turistler, Marmaris Çarşısı, Kaleiçi ile yat limanını gezdi. Tarihi ve turistik yerleri de ziyaret edecekler. Turistlerin bir kısmı, Dalyan Kaunos gezisine katılacak. Bölgemiz tarihi ve doğal güzellikleri ile turistlerin ilgi odağı olmaya devam ediyor. Marmaris’e gelen dev geminin Kuşadası Limanı’ndan buraya geldi. Sezon boyunca çok sayıda Kruvaziyer gemiyi ve yolculuklarını Marmaris’imizde misafir edeceğiz. GETOB olarak Bölgemizin tanıtımını çok önemsiyoruz. Bu sene Bölgemize gelecek turist sayısında ciddi bir artış bekliyoruz”

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x